Sok új információval gazdagodtunk március 25-én, a legutóbbi Romaster Mentorakadémiánkon, amelyet a Diageo budapesti irodájában tartottunk. Köszönjük mindenkinek, aki  személyesen vagy online csatlakozott hozzánk! A workshopon, amelyet Podmaniczky Éva mentálhigiénés és szervezetfejlesztő szakember vezetett, a mentor szerepét jártuk körül: közösen vizsgáltuk meg a mentorálás jelentését, kihívásait és felelősségeit, miközben Éva és a Romaster mentorok megosztották egymással tapasztalataikat, gyakorlati példákat behozva. Beszélgettünk a mentor szerepéről, az érzelmi intelligencia fontosságáról és a diákok motivációjának fenntartásáról.

Inspiráló és tartalmas Romaster Mentorakadémiát szerveztünk, amelynek a KPMG Hungary adott otthont. Az Uccu Roma Informális Oktatási Alapítvány kiváló trénerei – Szénási Szilvia, Bogdán Adrienn és Dógi Richárd – vezetésével mélyrehatóan foglalkoztunk a roma kultúra, identitás és az előítéletek kérdéseivel. A workshopon szituációs játékok során különböző élethelyzetekben lévő fiatalok bőrébe bújhattunk. Ez segített jobban megérteni azokat a mindennapi kihívásokat és nehézségeket, amelyekkel támogatott fiataljaink szembesülhetnek.

Ezek az élményalapú gyakorlatok új nézőpontokat adtak, és segítik a Romaster mentorait abban, hogy az önbizalom, az önértékelés erősítésével, az empátiával és támogató jelenlétükkel segíthessék diákjainkat a nehéz helyzetekben. A workshop nem csak tudásbővítő volt, de egyben lehetőséget adott arra is, hogy közösen keressük a megoldásokat a társadalmi előítéletek ellen.

 

Büszkék vagyunk, hogy a Romaster Alapítvány munkája évről évre fontos szerepet kap a HBLF rendezvényein. Az évzáró eseményen inspiráló beszélgetésben vettünk részt Ujvári Enikő(HBLF) moderálásával. Dr. Farkas Regina, egykori Romaster-diák és ma már jogász, valamint korábbi mentora, Rónai-Horst Gábor (Shell), osztották meg tapasztalataikat, míg Makádi Zsófia, az alapítvány ügyvezetője, a Romaster Alapítvány jövőbeni terveiről beszélt.

470473277 1032730285550657 3811673592253894381 n

 

Az SAP adott otthont a Roma Tehetségek a Vállalati Világban rendezvénynek, amit a HBLF-Romaster Alapítvány a HBLF Roma Integrációs Munkacsoporttal közösen szervezett.  Romasteres diákok és vállalati támogatóik meséltek arról, mit is jelent a roma tehetségek támogatása, és megmutatták, hogy a legnagyobb erőnk a kapcsolatainkban és az egymásra figyelésben rejlik. A diákoknak talán az önbizalom és az önbecsülés megerősödése volt a legfontosabb élmény – ettől lettek bátrabbak, hogy felismerjék saját értékeiket és merjenek nagyot álmodni. 
A program egyik legnagyobb ereje abban van, hogy ablakot nyit a fiataloknak a vállalati világra: láthatják, milyen munkakörök, munkahelyek és lehetőségek várnak rájuk. Nagyon megindító volt hallgatni a fiatalok történeteit, látni, ahogy támogatóinkkal, régi ismerősökkel, új és jövőbeli partnereinkkel együtt formáljuk ezt a közösséget.

 

Weöres Sándor, Omara, AID kommunikáció - négy SAP által mentorált roma fiatallal és mentoraikkal kalandoztunk Budapesten és az SAP izgalmas belső világában.  Ellátogattunk az Örkény Színházba, ahol az Örkény művészeinek különleges versfolyamát hallgattuk meg, másnap a Nemzeti Galériában egy tárlatvezetésen vettünk részt, ahol többek között Oláh Mara roma festőművésznő művészetét is megismerhettük. Az SAP irodájában a diákok fontos kommunikációs technikákat sajátíthattak el Malindowszky Tamástól, amelyekkel megtanulhatnak pozitív visszajelzést és akár építő kritikát is hatékonyan megfogalmazni. Nyers Balázs, az SAP operatív vezetője és Lukács Bence junior programozó, Romaster alumni pedig saját életútjukról meséltek, inspirálva a fiatalokat